domenica 12 aprile 2009

Kapitullon Juvja......

Dje duket sikur humbja kunder Genoas i ka dhene fund shpresave te Juventusit per titull.Nje gare e mbushur me emocione.Rezultati perfundimtar 3-2 per vendasit.Nje humbje qe ka irituar shume tifozat juventine te cilet kerkojne medoemos largimin e Ranierit.Inter tashme edhe larguar +10.


Jane dhe lista e shenuesve:

29' 1T Motta
48' 1T Motta
88' 2T Palladino
45' 1T Del Piero (R)
84' 2T Iaquinta

venerdì 10 aprile 2009

Ankand Bamiresie per viktimat e Abruzzo-s

Tifozat e juventusit te Juventus Club Curva Fliladefia,vecchiasignora.com,J1897.com,giulemanidallajuve.com e italiabianconera kane nderrmare nje iniziative bamiresie ne ndihme te viktimave te termetit te Abruzzo-s.Nga dita e Marte 14 prill 2009 do te vendosen ne ankand ne ebay bluzat e autografuara te kampioneve te juventusit si Alessandro Del Piero,Gianluigi Buffon,Pavel Nedved,Mauro German Camoranesi,Vincenzo Iaquinta,Nicola Legrottaglie,Paolo De Ceglie,Amauri,Sebastian Giovinco,Marco Marchionni dhe Giorgio Chiellini.Falenderohen me perzemersi te gjithe lojtaret e Juventusit si edhe Gianluca Pessotto te cilet u treguan mjaft te gatshem per tu bere bjese e kesaj iniciative.Jemi te sigurte se pervec se gezimit te te paturit nje bluze me autografin e kampionit te preferuar gjithashtu ne kete rast do te ndjenit gezimin se keni kontribuar edhe ju ne nje gjest bamiresie kundrejt viktimave te Abruzzo-s.

lunedì 6 aprile 2009

Zhgengjen Juventusi..........

Dita e djeshme duket sikur perfundimisht ka mbyllur garen per titull.Shkeputja +9 e Interit fale barazimit te papritur te Juventusit duket sikur ka minimizuar shume shancet e Juventusit per titull.Nje barazim qe tregoi edhe nje here gabimet foshnjarake ne mbrojtje si te Mellberg ashtu edhe Chiellinit.Nje 3-3 qe penalizon mjaft.Nje super Sergio Pellissier i ka mjaftuar Chievos per te marre nje pike te vyer ne luften per mbijetese.Ne kete ndeshje ka luajtur edhe per rreth 60minuta sulmuesi i kombetares tone Erjon Bogdani.Golat e Juves u shenuan nga Chiellini,Autogol i Yepes dhe Iaquintas i cili vazhdon te tregoje se eshte ne nje forme mbreselenese.Per Chievon u dallua nje super Pellissier i cili me trigoleshin e tij{goli i fundit ne minuten e 91'}i ka dhene Chievos barazimin ne nje prej ndeshjeve me te veshtira.Nga ana tjeter fati eshte me Interin...Nje autogol i cuditshem i Maurizio Isla i ka dhene fitoren e cila i lejon ndoshta te festojne kampionatin..

domenica 5 aprile 2009

Juventus-Chievo{Formacioni mundshem]

sabato 4 aprile 2009

Juventus-Chievo

Neser ne oren 15:00 do te zhvillohet ne Torino ndeshja ndermjet Juventusit dhe Chievos.Nje ndeshje mjaft percaktuese per te vazhduar luften per titull.Inter do te kete nje ndeshje jo te lehte me Udineze-n ne stadiumin "Friuli".Pra nje jave perfekte per te perfituar sa te mundet

giovedì 2 aprile 2009

Juventus mendon per Cannavaron

Ne oret e fundit perflitet shume per nje interesim te Juventusit per mbrojtesin aktual te Real Madridit Fabio Cannavaro.Duket se Italiani mbas ketij viti do te mbetet pa skuader pasi Reali nuk ka ndermend te rinovoje kontraten.Por pengesat kryesore jane 2:Karta e identitetit e Fabio Cannavaros e cila shenon plot 35 vite jete dhe senatoret e juves qe duket sikur nuk e kane harruar largimin e Cannavaros me te rene Juvja ne serine B....

lunedì 30 marzo 2009

Cobolli Gigli: "Juve-Inter shanci fundit"

"La sfida con l'Inter del 18 aprile può essere l'ultima occasione per continuare a credere nello scudetto". Lo afferma Giovanni Cobolli Gigli. Il presidente della Juventus vede nello scontro diretto con la capolista l'ultima chance di rimonta dei bianconeri. Per quanto riguarda il match contro la Lazio in Coppa Italia, Cobolli ammette: "Battere i biancocelesti sarebbe importante, perché un'eventuale vittoria in finale regalerebbe alla Juve la decima coppa, che sarebbe un record".


"Sfida me Inter e 18 prillit do te jete mundesia e fundit per te vazhduar te besuar tek fitorja e kampionatit.Pohon Cobolli Gigli.Gjithashtu presidenti i ekipit torinez pranon se edhe sfida me Lazion ne kupe Italie do te jete thelbesore:"Te mundim Lacion eshte shume e rendesishme,pasi nje fitore do te na dhuronte finalen,dhe nje fitore ne finale do te thonte kupen e 10 per Juven.nje rekord"


tuttomercatoweb.com


Free Blogger Templates by Isnaini Dot Com and Home Improvement. Powered by Blogger